Masz pytania? Zadzwoń: +48 698 901 491 +48 570 333 337

Nici PDO

Nici PDO

Nici PDO (polidioksanonowe) stanowią ciekawą alternatywę dla zabiegów bazujących na preparatach płynnych.
Wywodzą się z Korei Południowej, gdzie początkowo zakładano je w okolicach punktów akupunkturowych w celu przedłużenia ich stymulacji.

Oprócz nici haczykowatych służących do naciągania skóry i niechirurgicznego liftingu, istnieją również proste nici bez haczyków – tzw. „nici rewitalizujące”.? Tego typu nici wprowadza się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą cienkiej igły, w okolicy występowania zmarszczek lub wymagającej podbudowania z powodu opadania, zwiotczenia tkanek. Przykładowe zastosowania to zmarszczki czoła, szyi, bruzdy nosowo-wargowe, zwiotczała skóra okolicy powiek, podbródka, dekoltu, grzbietu dłoni, brzucha. Bezpośrednio po zabiegu w okolicy zabiegowej może pojawić się zaczerwienienie i ślady po wkłuciu – w końcu pracujemy igłą ? – jednak na ogół w bardzo krótkim czasie nie widać śladów po zabiegu, a samych wkłuć jest mniej niż w przypadku np. mezoterapii ? – jedno wkłucie to jedna nitka.

Wprowadzona nić wytwarza rodzaj rusztowania, unosi tkankę⬆, napręża ją. Wokół nici następuje synteza kolagenu, wraz z dalszym zagęszczeniem i poprawą struktury skóry. Zabieg można wykonywać wielokrotnie w odstępie kilku tygodni i dodatkowo łączyć np. z mezoterapią kwasem hialuronowym lub osoczem bogatopłytkowym, aby jeszcze bardziej stymulować regenerację tkanek i zwiększyć nawilżenie skóry. Podobnie jak wchłanialne szwy chirurgiczne, po wprowadzeniu nici ulegają degradacji na drodze hydrolizy w ciągu około 6 miesięcy, a produkty ich przemiany są wydalane z moczem, w organizmie pozostaje obudowane kolagenem rusztowanie po niciach.

Każdy z nas jest inny i wymaga indywidualnego podejścia do osiągnięcia upragnionego efektu. Jeśli jesteście zainteresowani takim lub innym zabiegiem lub zastanawiacie się co można zmienić lub jaką drogą dojść do upragnionego efektu, zapraszamy na konsultację.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z naszej strony i dostosowania prezentowanych treści do Twoich indywidualnych potrzeb. Akceptując komunikat zgadzasz się na użycie plików oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz odwołać udzieloną nam zgodę poprzez wprowadzenie zmian w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Przeczytaj o tym w naszej polityce prywatności.

Nie wyrażam zgody Wyrażam zgodę