
lek. Weronika Rybicka
Jest specjalistką psychiatrii, absolwentką Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie na kierunku lekarskim. Szkolenie specjalistyczne odbyła w Oddziale Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w oddziałach stacjonarnych oraz dziennych ogólnopsychiatrycznych i sprofilowanych, przyjmując pacjentów w Poradni Psychiatrii Dorosłych SU oraz w Centrum Dobrej Terapii w Krakowie, a także pełniąc dyżury lekarskie.
Jest autorką licznych artykułów dla pacjentów i lekarzy oraz pomocy naukowych dla studentów medycyny, z którymi w trakcie szkolenia specjalizacyjnego prowadziła również zajęcia z psychiatrii.
Stale pogłębia swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w szkoleniach, kursach, konferencjach.
Na co dzień pomaga Osobom borykającym się z różnego rodzaju zaburzeniami psychicznymi, przede wszystkim:
- zaburzeniami nastroju, takimi jak depresja czy choroba afektywna dwubiegunowa (potocznie „dwubiegunówka”),
- zaburzeniami lękowymi,
- zaburzeniami snu,
- zaburzeniami neurorozwojowymi, szczególnie ADHD
- oraz wszelkimi chorobami z kręgu schizofrenii.
Jeśli więc zauważyłeś/aś u siebie m.in. takie objawy jak:
- uczucie ciągłego smutku i przygnębienia,
- brak siły i energii do codziennych aktywności, także tych przyjemnych,
- problemy ze snem,
- trudności z koncentracją uwagi i pamięcią,
- niepokój, lęk i w związku z nimi pogorszyło się Twoje funkcjonowanie – nie jesteś w stanie sprostać wymaganiom w pracy, nie masz siły i ochoty zajmować się domem i spędzać czasu z najbliższymi, zaniedbujesz przyjaciół… może to oznaczać, że wskazana jest konsultacja z lekarzem psychiatrą. Wspólnie spróbujemy stawić czoła problemowi.
Poza pracą, w wolnych chwilach, uwielbia spędzać czas w kuchni, szczególnie piec ciasta i inne słodkości, a żeby móc je także degustować, stara się regularnie uprawiać różnego rodzaju aktywność fizyczną. Dłuższe wolne chwile przeznacza najczęściej na podróże.
Przyjmuje Pacjentów powyżej osiemnastego roku Życia.