Poradnia Leczenia Chorób Przewodu Pokarmowego

To jedyne Centrum na terenie Oświęcimia i okolic, wykonujące gastroskopię i kolonoskopię diagnostyczną, jak i leczniczą.

Zespół specjalistów w składzie:


Gwarantujemy bezbolesne wykonanie badań oraz kompleksową diagnostykę wszystkich chorób przewodu pokarmowego. Nasi specjaliści zapewniają szybkie wykrywanie schorzeń oraz skuteczne i precyzyjne leczenie.

Jeśli odczuwasz dyskomfort lub masz niepokojące objawy w tym zakresie, skonsultuj się z lekarzami z Centrum Leczenia Chorób Przewodu Pokarmowego w Medicome. Pomożemy Ci pozbyć się wszelkich wątpliwości.

Zapisy i informacje na temat badania – piel. Joanna Jarska 570333319


CENNIK

  • Kolonoskopia – 520 zł
  • Kolonoskopia i gastroskopia – 730 zł
  • Gastroskopia bez znieczulenia – 240 zł
  • Porada gastroenterologiczna – 150 zł
  • Znieczulenie do badania – 250 zł
  • Test urazowy – 40 zł
  • Pobranie materiału do biopsji – 60 zł

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

Badanie przed południem

2-3 dni przed badaniem:

Zalecane jest spożywanie produktów ubogich w błonnik,spożywanie gotowanych mięs i ryb. Dopuszcza się spożywanie kisieli,kleików,makaronów,soków owocowych oraz czystych zup(rosołów).

Należy unikać: kaszy oraz pełnoziarnistego,brązowego pieczywa i innych produktów,które zawierają ziarna zbóż. Niedozwolone jest spożywanie tłustych mięs i wędlin oraz warzyw i owoców pestkowych.

W przeddzień badania:

Rano zjeść lekkie śniadanie.

Dozwolone jest ssanie cukierków miętowych i jedzenie miodu. W miarę możliwości warto pić wodę niegazowaną lub herbatę – do godz. 17.00 minimum 4 l (z wyjątkiem mleka i kawy naturalnej).

O godz. 17.00 lek EZICLEN:

Godz. 17.00-18.00 – 1 butelkę EZICLEN wlać do kubka z opakowania. Dodać wody do leku do wysokości kreski zaznaczonej na kubku. Bez pośpiechu w ciągu godziny wypić całość płynu z kubka.
Godz. 18.00-19.00 – wypi
ć dwa (2) kolejne kubki wody lub czystego płynu. Za każdym razem napełnić kubek wodą lub czystym płynem do kreski. Od godziny 19.00 należy wypić dodatkowo 1 litr wody minimum.

WAŻNE!
Nie wolno przyjmować żadnych pokarmów stałych od chwili rozpoczęcia przyjmowania leku EZICLEN do chwili zakończenia badania.


Godz. 20.00-21.00 – 2 butelk
ę EZICLEN wlać do kubka z opakowania. Dodać wody do leku do wysokości kreski zaznaczonej na kubku. Bez pośpiechu w ciągu godziny wypić całość płynu z kubka.
Godz. 21.00-22.00 – wypi
ć dwa (2) kolejne kubki wody lub czystego płynu. Za każdym razem napełnić kubek wodą lub czystym płynem do kreski. Od godziny 22.00 należy wypić dodatkowo do rana 1 litr wody minimum (można więcej ? ).
Normaln
ą reakcją w czasie przygotowania się do badania będą liczne wypróżnienia, pod koniec samą treścią płynną.
3 godziny przed badaniem należy powstrzymać się od picia jakichkolwiek płynów!

Po badaniu w znieczuleniu ogólnym:
Pracownię endoskopową można opuścić tylko pod opieką osoby dorosłej.
W ciągu 12 godzin od badania niedozwolone jest:
-prowadzenie samochodu i innych pojazdów
-obsługa skomplikowanych urządzeń i maszyn
-picie alkoholu
-wykonywanie czynności wymagających pełnej sprawności
psychofizycznej
-przez okres 2 godzin po zabiegu nie wolno jeść i pić


PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

Badanie po południu

2-3 dni przed badaniem:

Zalecane jest spożywanie produktów ubogich w błonnik. Dopuszcza się spożywanie kisieli, kleików, makaronów, gotowanych ziemniaków bez skóry. Należy również spożywać gotowane mięso i ryby. Dopuszczalne są także soki owocowe, miód, herbata, kawa bez dodatku mleka, oraz czyste zupy i rosoły.

Należy unikać: produktów spożywczych bogatych w błonnik, np. pełnoziarnistego, brązowego chleba i innych produktów, które zawierają ziarna zbóż. Niedozwolone jest spożywanie tłustych mięs i wędlin oraz warzyw i owoców pestkowych.

W przeddzień badania:

Rano zjeść lekkie śniadanie. W południe dopuszcza się spożycie czystego rosołu lub kisielu. Dozwolone jest ssanie cukierków np.miętowych i jedzenie miodu. W miarę możliwości proszę pić wodę niegazowaną lub herbatę do godz. 17.00 minimum 4 l. (za wyjątkiem mleka i kawy naturalnej).

Ważne !
Nie wolno przyjmować żadnych pokarmów stałych od chwili rozpoczęcia przyjmowania leku CITRAFLEET do chwili zakończenia badania.

Dodatkowo:
Godz.18.00 rozpuścić pierwszą saszetkę preparatu CITRAFLEET w 1 filiżance wody i wypić.
Następnie od godz. 19.00 należy wypić minimum 2 l. klarownych płynów (woda,herbata).

 

W dniu badania:
Godz. 6.00 rozpuścić drugą saszetkę preparatu CITRAFLEET w 1 filiżance wody i również należy wypić 2 l. klarownych płynów (można więcej ;-)).

Normalną reakcją w czasie przygotowania do badania będą liczne wypróżnienia ,pod koniec treścią płynną.
3 godz. przed badaniem już nic nie pić.
Leki przyjmowane na stałe – zażyc.
W razie wątpliwości prosimy o kontakt.

Jeżeli Państwo nie wszystko zrozumieliście albo chcecie wiedzieć więcej o badaniu również prosimy o kontakt.