Masz pytania? Zadzwoń: +48 698 901 491 +48 570 333 337

„Każdego człowieka na tym świecie ukształtowało dziecko, którym kiedyś był”

„Każdego człowieka na tym świecie ukształtowało dziecko, którym kiedyś był”

„Dziecko jest budowniczym człowieka. Każdego człowieka na tym świecie ukształtowało dziecko, którym kiedyś był” – M. Montessori.

 

To jedna z ulubionych myśli Patrycji – naszej PEDAGOG, TERAPEUTKI INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Wiesz jaki to najlepszy specjalista?

Nie ten, który ma milion szkoleń i kursów {choć i tych nie brak naszej Patrycja Wolak-Bieda }, ale ten, który zrozumie swojego pacjenta Patrycja doskonale rozumie dzieci z trudnościami sensorycznymi, ponieważ sama będąc Dzieckiem ich doświadczała!
Rozumie, że obcinanie paznokci może boleć, świeżo wyprana
i sztywna pościel drażni, ładowarka pozostawiona w gniazdku utrudnia zasypianie, jazda samochodem z tylu powoduje nie najlepsze samopoczucie, widok kręcącej się karuzeli wywołuje mdłości, a wysiedzenie w ławce podczas lekcji bez wiercenia się było niewykonalne.
Nad większością trudności udało jej się popracować bądź poszukać sposobów na radzenie sobie z nimi.
Choć według jej męża:
„Jej małe palce u stóp i łokcie znają wszystkie wystające w mieszkaniu elementy – (problemy z propriocepcją).”

W swojej pracy kieruje się wieloaspektowym spojrzeniem na rozwój Dziecka.

Przypisuje znaczącą rolę doświadczanym przez niemowlę oddziaływaniom otoczenia już w pierwszym roku życia, traktując je, jako fundamentalne dla osiągania bardziej złożonych umiejętności w życiu późniejszym.
Na podstawie zdobytej wiedzy, opowiada się za przekonaniem, iż świadome dbanie o jakość i ilość dostarczanych niemowlęciu bodźców ruchowych, czuciowych, dotykowych, wzrokowych, słuchowych, zapachowych i węchowych, może zapobiegać problemom dostrzeganym w okresie przedszkolnym i szkolnym, takim jak trudności w koncentracji uwagi, nadpobudliwość czy dysleksja.

 

Czym Patrycja Wolak-Bieda będzie się zajmowała w Centrum Medycznym Medicome?

– Terapią i diagnozą procesów integracji sensorycznej
– Zajęciami grupowymi dla dzieci z trudnościami emocjonalnymi
– Zajęciami grupowymi dla uczniów z trudnościami w nauce
– Smykomultisensoryką – zajęcia sensoryczne dla niemowląt i małych dzieci
– Konsultacjami, poradami i wsparciem indywidualnym dla rodziców i noworodków w zakresie (prze)stymulowania zmysłów, regulacji sensorycznej.
– Medicome Baby – Szkoła Rodzenia – jako manager i specjalista SI

Prywatnie Patrycja jest Mamą 1,5 rocznego Mieszka, który inspiruje ją do działania i utwierdza w przekonaniu, że warto bawić się z dziećmi sensorycznie – „Brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko” – kolejna z ulubionych myśli 🙂

Jest miłośniczką tańca {w szczególności jazzu} i przyjaciółką czekolady oraz wypieków ją zawierających.

Wykorzystujemy pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z naszej strony i dostosowania prezentowanych treści do Twoich indywidualnych potrzeb. Akceptując komunikat zgadzasz się na użycie plików oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz odwołać udzieloną nam zgodę poprzez wprowadzenie zmian w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej. Przeczytaj o tym w naszej polityce prywatności.

Nie wyrażam zgody Wyrażam zgodę