Aktualności

Boli Cię brzuch? To może być choroba Leśniowskiego-Crohna!

Nieswoiste zapalenia jelit to choroby cywilizacyjne, które występują coraz częściej. Objawy bywają niespecyficzne i trudne do rozpoznania. Szacuje się, że w Polce już ponad 15 tys. osób choruje na Leśniowskiego-Crohna.

Ból brzucha dopada każdego z nas. Początkowo z pozoru nic groźnego. Jednak gdy dokuczliwe objawy nasilają się i pojawia się biegunka, spadek masy ciała, wysoka gorączka czy krwawienie z przewodu pokarmowego – możemy podejrzewać, że mamy do czynienia z chorobą Leśniowskiego-Crohna.

Oczywiście, po dłuższym czasie można się przyzwyczaić. Wystarczy zmienić nastawnie, pamiętać o nieustannej diecie i tabletkach przeciwbólowych, oszczędnym trybie życia, leżeniu w łóżku w okresie zaostrzeń. Czy to oznacza, że musisz nauczyć się radzić sobie w sytuacjach krytycznych (w przypadku biegunki w miejscu publicznym)? Niekoniecznie!

Jest nadzieja na godne i komfortowe życie!

W Centrum Medycznym Medicome w Oświęcimiu realizujemy programy dające pacjentom dostęp do bezpłatnych, innowacyjnych metod leczenia, niedostępnych do tej pory na polskim rynku.

W naszym Centrum Badań Klinicznych przeprowadzamy bezpłatne badania kliniczne, żeby potwierdzić wpływ badanego leku na daną jednostkę chorobową. Zgłaszają się do nas pacjenci z bólem brzucha. Nasz zespól wykonuje pogłębioną diagnostykę i kwalifikuje do programu. Robimy wszystko, aby osoby, u których zdiagnozowano chorobę Leśniowskiego-Crohna, mogły znów normalnie funkcjonować.

Na całym świecie rocznie w badaniach klinicznych biorą udział miliony pacjentów. Dzięki nim możliwy jest postęp medycyny!

Posiadamy profesjonalny zespół badawczy złożony z lekarzy, koordynatorów, pielęgniarek, w pełni wyposażone gabinety i certyfikowany sprzęt.

Wierzymy, że nad chorobą Leśniowskiego-Crohna da się zapanować!